اسکن و تعمیر فایل های معیوب سیستمی ویندوز بوسیله System File Checker بدون نیاز به ورود به ویندوز

پیشتر در بخش تعمیر فایل های سیستمی ویندوز 7 بوسیله ی System File Checker نحوه استفاده از ابزار System File Checker در ویندوز 7 را به شما نشان داده بودیم. در آن راهنما می بایست حتما وارد ویندوز 7 می شدید؛ تا بتوانید از این ابزار استفاده کنید. حال این که گاهی اوقات اصلا نمی توانید وارد ویندوز شوید؛ نه از طریق معمول و نه از طریق Safe Mode. در اینجا به شما نشان می دهیم که چطور می توانید بدون ورود به ویندوز، از این ابزار استفاده کنید.


تذکر: کسانی که بوت دو/چندگانه دارند یا اگر Windows Recovery Environment سیستم عاملی را که نیاز به تعمیر دارد؛ پیدا نمی کند؛ به روش دوم رجوع کنند.

روش اول

1. وارد صفحه System Recovery Options شوید.

2. بر روی Command Prompt کلیک کنید.

image

3. در پنجره Command Prompt این دستور را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید. مطمئن شوید که از نام الفبایی درایو ویندوزی که می خواهید اسکن کنید؛ استفاده می کنید. (در این راهنما :F است برای شما ممکن است چنین نباشد.)

sfc /scannow /offbootdir=f:\ /offwindir=f:\windows

image

تذکر: برای آن که نام الفبایی درایو حاوی ویندوزی که می خواهید اسکن کنید را متوجه شوید از مرحله 2 تا 4 روش دوم کمک بگیرید.

4. در حالی که سیستم مشغول بررسی و اقدام جهت تعمیر مشکلاتی است که ممکن است بیابد؛ یک مکان نمای چشمک زن مشاهده خواهید کرد. تکمیل عملیات می تواند دقایقی به طول بیانجامد.

image

5. برای بستن پنجره Command Prompt عبارت exit را تایپ کرده و Enter کنید.

image

6. هرچند در این راهنما هیچ خطایی برای تعمیر یافت نشد، اما اگر برای شما خطایی یافت شد ممکن است برای تعمیر کامل تمامی مشکلاتی که یافته شده است نیاز باشد تا چند نوبت مجزا این دستور را اجرا کنید. بنابراین پس از یک بار اقدام، دست نکشید.

7. برای راه اندازی مجدد رایانه لوح نصب ویندوز/System Repair Disc را از داخل درایو CD/DVD خارج کرده و بر روی دکمه Restart کلیک کنید.

image

روش دوم

تذکر: این روش برای کسانی است که بوت دو/چندگانه داشته و یا با دیده شدن سیستم عاملی که نیاز به تعمیر دارد توسط Windows Recovery Environment مشکل دارند.

1. از صفحه System Recovery Options یک پنجره Command Prompt باز کنید.

2. سپس در آن عبارت diskpart را تایپ کنید تا برنامه Disk Partition راه اندازی شود.

3. عبارت list volume را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید تا Volumeهای موجود بر روی رایانه فهرست شوند.

4. پس از این که Volumeها فهرست شدند عبارت exit را تایپ کرده و Enter کنید.

image

5. حالا دستور زیر را با استفاده از نام های الفبایی درایوهای Volume رایانه خودتان تایپ کرده و سپس Enter کنید.

sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=f:\windows

اگر بوت دو/چندگانه دارید یا همچون من یک پارتیشن System Reserved، و فایل های بوت سیستمی بر روی یک پارتیشن مجزا غیر از پارتیشن سیستم عاملی که نیاز به تعمیر دارد ذخیره شده اند؛ در هر حال، نام الفبایی درایو Volumeی که فایل های بوت سیستم در آن ذخیره شده اند را باید در بخش نخست دستور فوق بیاورید.

offbootdir=c:

و در بخش دوم دستور، نام الفبایی درایو Volume مربوط به پارتیشن سیستم عاملی را که می خواهید اقدام به تعمیر آن کنید؛ وارد کنید.

offwindir=f:

6. در حالی که سیستم مشغول بررسی و اقدام جهت تعمیر مشکلاتی است که ممکن است بیابد؛ یک مکان نمای چشمک زن مشاهده خواهید کرد. تکمیل عملیات می تواند دقایقی به طول بیانجامد.

image

7. هرچند در این راهنما هیچ خطایی برای تعمیر یافت نشد، اما اگر برای شما خطایی یافت شد ممکن است برای تعمیر کامل تمامی مشکلاتی که یافته شده است نیاز باشد تا چند نوبت مجزا این دستور را اجرا کنید. بنابراین پس از یک بار اقدام، دست نکشید.

image

8. برای بستن پنجره Command Prompt عبارت exit را تایپ کرده و Enter کنید. سپس لوح نصب ویندوز/System Repair Disc را از داخل درایو CD/DVD خارج کرده و برای آغاز ویندوز رایانه را مجددا راه اندازی کنید.

منبع:

www.sevenforums.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s